17 Aralık 2008 Çarşamba

Anarşi İzmir Sokaklarında!

Yunanistan'da 16 yaşındaki yoldaşımızın polis tarafından katledilmesiyle başlayan ve sönmek bilmeyen özgürlük ateşinin sıcaklığı bugün İzmir sokaklarındaydı.

Devlete ve iktidarlara yöneltilen bu yakıcı öfke bu topraklarda da hayatı savunanlara ışık tuttu. Sadece Aleksis için değil bu topraklarda iktidarlar tarafından katledilen tüm hayatlar için içimizde büyüttüğümüz isyanı tüm dünyaya haykırdık.

"Dün İspanya'da, bugün Atina'da, yarın burada her yer isyan her yer anarşi!"yazılı pankartımız ve bayraklarımızla İzmir'i ilk defa kara-kızıla boyadık. Etrafında olan biten her şeye gözlerini kapatıp kulaklarını tıkayanlara inat taşıdığımız alarmlarla "Kardeşlerimizi unutmayacağız, katillerini affetmeyeceğiz!" diye haykırdık.

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca üzerimizde ölenlerin isimlerini taşıyarak yürürken arkamızda devlet eliyle öldürülen herkes için bir 'ceset' bıraktık. Ve belki de bu yüzden attığımız her adımda yeni seslerle çoğaldık.

Bildiri dağıtmak için durduğumuz noktada etrafımızda toplanan kalabalığa hazırladığımız bildiriyi okuduk ve ardında sloganlarla tekrar yürüyüşe geçtik. Askeriyenin önünden geçerken "Reddet! Diren! Hayır de! Askere gitme!", "Öldürmeyeceğiz ölmeyeceğiz kimsenin askeri olmayacağız!" sloganlarıyla ilerledik. Burada karşılaştığımız bir grup kadın alkışlarıyla bize destek verdiler.

Eylem boyunca;

"Zalimlere Karşı Akdeniz'de Anarşi!"
"Dün İspanya'da, bugün Atina'da, yarın burada her yer isyan her yer anarşi!"
"Uyan İzmir Uyan! Komşuda Yangın Var!"
"Biz De 16 Yaşındayız; Polis Bizi De Vur!"
"Ne Din Ne Devlet Aşk Aşk Hürriyet!"
"Karakollar Yıkılsın Lunapark Yapılsın!"
"İsyan Devrim Anarşi!"
"Bütün Devletler Katildir!"
"Unutmayacağız, Affetmeyeceğiz, Yas Tutmayacağız!"
"Düzene Karşı Devrim, Devlete Karşı Öz-yönetim!"

İzmir'de ilk defa anarşistlerce düzenlenen bu eylemde, polis şiddetine fazlasıyla maruz kalan KAOS-GL'den arkadaşlarımız da bizimle birlikteydiler.

Eylem sonrasında bunun bir ilk ve bir başlangıç olduğunda hemfikirdik. Ölümü yüceltenlere inat hayatı savunmak için yine ve daha da büyüyen bir öfkeyle yürümeye devam edeceğiz.

http://www.alakasizlar.org/anarsiyuruyusu.asp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder