17 Aralık 2008 Çarşamba

17 Aralıktan haberler

25 17 50: Bürokratlar işgal edilmiş olan işçi konfederasyonuna saldırdılar ama geri yollandılar, Başka bir isyan polisi minibüsü daha yakıldı, İsyan Patras'a fışkırdı
Çarşamba Aralık 17, 2008

19:19 Devlet televizyonunu işgal eden kişiler, hükümetin iftira niteliğindeki sözlerine Indymedia'da cevap verdiler. Ayrıca bir polis minibüsü daha yakıldı Atina'da. Şu anda genel katılımlı açık toplantılar yapılıyor, işgal edilmiş olan Ekonomi Üniversitesi'nde ve Genel işçi konfederasyonunun işgal edilen binasında. Yarın Atinada gerçekleşecek olan büyük öğrenci eylemini için hazırlık yapıyorlar.

17:50 50 bürokrat başkaldıran işçilerin binasına geldi. Öyle görünüyordu ki yanlarında bazı “emanetler” de taşıyorlardı. Fakat işgal edilen Ekonomi üniversitesinden sloganlar atarak desteğe gelen anarşist grubu görür görmez toz oldular.
Patrasta, katil polisin avukatı Pampeloponisiako futbol sahasında bir basın açıklaması düzenleyecekti. Bunun nedeni da zaten klubü yeni almış olmasıydı. Yaklaşık 500 kişi sahanın dışında toplandı; Çöp teneklerini ateşe verdiler ve barikatlar kurdular. Şu anda polis, ilk gaz bombalarını atmaya başladı.

Çev: İsyandan
www.occupiedlondon.org/blog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder