18 Aralık 2008 Perşembe

New School Üniversitesi işgal edildi.

17.12.2008

"Şu anda New School Üniversitesinde işgali başlattık,

Bu alanı kendimiz için, bize katılmak isteyen herkes için, genel otonom kullanımımız için işgal ettik (kurtardık, özgürleştirdik). Bu işgal, Yunanistan'ın, İtalya'nın, Fransa'nın ve İspanya'nın üniversite ve sokaklarındaki işgallerle bir dayanışma eylemidir.

Bu işgal, New School'daki şirketleşme çabaları ve buna bağlı olarak eğitimin gittikçe kötüleşmesi gibi belirli şartlara cevap olarak başlamıştır. Ancak, krizde olan sadece üniversite değil, New York City'dir de: önümüzdeki aylarda, binlercemiz işlerimizi kaybediyor olacağız, bir yerde yaşamak gittikçe karşılanamaz hale gelecek ve bir çoğumuz karın tokluğuna yaşıyor olacağız.

Bu koşullar altında, üniversitelerimizdeki, şehirlerimizdeki, tüm sosyal ilişkilerimizdeki kapitalist varoluşun dayanılmaz koşullarını vurgulamak istiyoruz. Bu amaçla, bu gece New School'dan başlıyoruz, ve bu iş burada bitmeyecek.

Böylece, bu işgalle, New York City ve United States'de yaklaşan işgal, abluka ve grev dalgasının açılış törenini gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Emin olun, bu sadece bir başlangıç.

New York'yan Yunanistan'a, İtalya'ya, Fransa'ya, İspanya'ya ve yaklaşan isyana,
Sevgi ve dayanışma ile.

İşgal edilmiş New School."

Kaynak: http://nyc.indymedia.org/en/2008/12/102240.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder