18 Aralık 2008 Perşembe

Ankara-Yunanistan'la Dayanışma Eylemi Duyurusu

Bu katiller var olmaya devam ettikçe bu isyan bitmeyecek.

Bu isyan Alexis'i kalbinden vuran kurşuna isyan

Ama yalnızca o değil,

Bütün yeryüzünde çalınan çocukluğumuza ve gençliğimize isyan

Masumların, sivillerin, silahsızların hep ateş ortasında olmasına isyan

Sokaklarımızdaki yüzlerce silahlı polise isyan

Bu isyan, küresel kapitalizme karşı. Bu isyan sömürü uygarlığının bahşettiği iktidarı kaybetmemek için en aşağılık otorite taktiklerine başvuran hükümetlere karşı.

Bu İsyan yaşamlarımızı özgür kılacaktır. Bu İsyan yüreklerimizde taşıdığımız yeni bir dünyanın an be an kurulduğu ve kurmaya devam edeğeceğimiz isyandır.

Atina'nın sokaklarında çatırdayarak yanan, zalimlerin kanlı tarihidir. Bizim olmayan bu tarih'in sonuna umut ve isyan yüklü adımlarla yürürken biz, yüzyılın adı İsyan yüzyılı olacaktır. Bu defa bir yüzyılı başlatan bizler, yüzyılın adını tarih kitaplarına değil, unutulmasın diye akıllarımıza mıh gibi yazacağız. İktidarların cehennemi bir daha olmasın diye... Sokakların kaldırım taşlarının altındaki kumsal bir kere daha bu kadar büyüdü. Ve o kumsal, çıplak ayaklarımızla üzerinde dikilip gökyüzüne bakmamız için bütün yeryüzü olacak...


Derin bir nefes alın arkadaşlar bizim yüzyılımız başlıyor


İsyan Devrim Anarşi

20 Aralık Cumartesi günü saat 12.30'da, dünyanın bütün sokaklarında olduğu gibi biz de Ankara'da, Yunanistan Konsolosluğunun önündeyiz.

ANKARA ANARŞİ İNİSİYATİFİ

NOT ( Yunanistandaki yoldaşlarımızın küresel eylem duyurusunun ardından Ankara Anarsi inisiyatifinin, bu çagrıya eylemle yanıt vereceğini açıklaması uzerine şu an kesin olarak destegini verecegini açıklayan yapılar: SGD, EHP, SDP, SP )

anarsistiletisim adlı mail listesinden alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder