16 Aralık 2008 Salı

16 Aralıktan haberler

Ayaklanma Polisi Merkezinde Eylem, Devlet Televizyonu Ele Geçirildi, Anarko-ulaşım Hareketi Devam Ediyor

Salı 16 Aralık 2008

Salı günü bir başka anarko-ulaşım eylemi daha gerçekletirildi. Bu eylemler, kalıcı olarak “üretim-dolaşım-tüketim” döngüsünü bozmayı hedefliyorlar ve oldukça başarılı oldular. Bugün eylemciler Atina Metrosunun Victoria Durağında eylemdeydiler. Yolcularda atılan sloganlara katıldılar. ( “Kendi kendilerini organize eden yolcular, bilet kontrolcülerinin sonunu getirecekler”)

Ayrıca Atinadaki Zografou polis merkezi ne eylemciler sabah erken saatlerde müdahale ettiler. Bir ayaklanma polisi vanı ve birkaç arabasını yaktılar.

Indymedia 'dan: Devlet televizyonu NET çok kısa bir süre için ele geçirildi. Öğrenciler kısa bir süre ellerinde “ İZLEMEYİ KESİN – HERKES SOKAĞA ” yazan bir pankart tutarken yayınlandılar.

Bugün için plananan bir eylem: Eksarhialılar, yerel polis merkezinin dışında toplanacaklar ve polisin mahallerinden gitmesini isteyecekler Başka toplantılar ve anti-polis eylemlerde diğer mahallelerde olacak Brahmani, Sepolia, Petralona, Nea Ironia ve Dafni

"Devletler öldürür. Sessizlikliğin onları silahlandırır. Bütün kamusal binaları hemen şimdi ele geçirelim. Agios Dimitros Belediyesini işgal edelim."

Çev:İsyandan

http://www.occupiedlondon.org/blog/2008/12/16/23-1542-riot-police-headquarters-attacked-state-tv-station-occupied/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder